Help Me Make It Through The Night

1Dziś z tą melodią – Monika Brodka „Help Me Make It Through The Night”.

„Come and lay down by ma side
Till the early mornin’ light
All I’m takin’ is your time
Help me make it through the night.”

PS. Myślę, że niedługo pojawią się jakieś nowe obrazy z moimi emocjami. Wiem, że nie można z niczego rezygnować, nawet, jeśli zmieniają się wokół warunki, obowiązki, przestrzeń do życia. Nawet, jeśli prowadzi się najgorszą walkę – pomiędzy tym, co się wie, a tym, co się czuje.

Jednak wszystko, co do tej pory było powszednie, co przynosiło energię, wciąż i wciąż trzeba wplatać w każdą godzinę swojego dnia. Dlatego plany i pragnienia nie mogą tak łatwo uciekać z głowy. Zwłaszcza takie, na które pracowało się latami. Co jeszcze, powtarzam wciąż sobie – przyciągamy do siebie i do otoczenia to, na czym głównie skupiamy swoje myśli – i nie ma od tego wyjątku. Każda ludzka myśl, wraz z emocjami albo uczuciami, dosłownie jak magnes przybliża do nas to, nad czym się zastanawiamy.

Oprócz tej siły przyciągania jednak, potrzeba jeszcze czegoś – istot wokół – tych wyjątkowych „Żyć się chce, gdy człowiek doświadczy przyjaźni, zarówno z własnej jak i z drugiej strony, gdy widać jak ktoś obok daje Ci siłę swoim przykładem, swoją walką...”. Żyjemy dzięki innym, od początków istnienia, i nie da się tego zmienić zwykłą chęcią… życia wyłącznie dla siebie. A nawet jeśli, ktoś czuje się w takiej mocy, to zwykle i tak kończy się to potworną samotnością… Desperacją, łaknieniem wykluczających się emocji i szukaniem na siłę przyjemnych substytutów swoich bolączek.

* Fot. Łukasz Sowa/ Return to Innocence
Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.