„Passion” w całości

0Mogłam być tego częścią :)
PASJA, BĘDĄCA DROGĄ…

TU CZĘŚĆ SPEKTAKLU:  Passion Video Art,
A TU CAŁOŚĆ: Passion w Teatrze Wielkim.

Dziennikarsko tak:

O tym, dlaczego prostota i piękno mogą prowadzić ku wieczności.

W marcu, w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, w Warszawie odbył się spektakl Passion/Pasja. Jego producentem, scenarzystą i współreżyserem był Piotr Hull – wydawca magazynu Żurnal i ceniony fryzjer.

Pasja to subiektywna impresja Piotra na temat tego, co to znaczy być artystą, jakie dylematy mu odwiecznie towarzyszą – oddać się procesowi twórczemu, czy dążyć do spełnienia? Gdzie poszukiwać klucza do nieśmiertelności?

Piotr Hull oraz Martyna Iwańska – reżyserka spektaklu, odpowiadali na te pytania podczas 7 części składających się na sztukę: Początku, Ciszy, Pustki, Wnętrza, Serca, Wieczności oraz Zakończenia.

Passion to teatr, balet, muzyka na żywo, video-art, performance oraz pokaz fryzjerskiego rzemiosła.

Prostota i piękno – tych środków wyrazu poszukiwałem – mówi Piotr Hull. Czysta forma, niemal monochromatyczny obraz… Zależało mi na tym, by dotknąć wnętrza odbiorcy w każdym calu. Temu służyły starannie dobrane muzyka, słowo, ciało, ruch, emocje. Chcieliśmy zbliżyć się do piękna w czystej postaci.

Zaskakujący był finał spektaklu. Na scenie, wraz z twórcami, aktorkami, tancerzami, modelkami i artystami fryzjerskiego rzemiosła, pojawiły się wszystkie osoby związane z przedsięwzięciem – od instrumentalistów i muzyków, przez grafika, oświetleniowców i zespół PR, po asystentów fryzjerów i ekipę techniczną. Stworzyliśmy zespół – mówi Hull. „Każda osoba miała swój wkład, każda energia przyczyniła się do nagromadzenia całokształtu pozytywnych emocji towarzyszących Pasji. Nie wyobrażałem sobie, że mógłbym kogokolwiek pominąć…” .

„shape without form, shade without colour,
paralysed force, gesture without motion…” T.S. Elliot

written & directed by: MARTYNA IWAŃSKA
director of photography: JAKUB GIZA
produced by: PIOTR HULL

cast: MARIETA ŻUKOWSKA, ALEKSA MATERSKA, IWO SWIŁŁO, KRZYSZTOF SIERPIŃSKI, ALEKSANDRA LIASHENKO

and: MAGDA PAWELSKA, ALEKSANDRA ŻELAZOWSKA, MILENA STĘPIEŃ, IGA MROZIAK, SMOQ.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.