Projekty

Moim zamysłem jest ukazać model Kobiety Elf, a w szerszym słowa tego znaczeniu model człowieka wyzwolonego z wewnętrznych więzów, odnajdującego równowagę oraz radość, żyjącego w harmonii ze światem widzialnym i niewidzialnym, stabilnego emocjonalnie i oczyszczonego z toksycznych zamiarów.

Kobieta Elf ma być kojarzona jako pewnego rodzaju istota magiczna, na pograniczu świata realnego i świata marzeń, ocierająca się o śmierć, z ciężkimi przeżyciami, ale kobieta wyzwolona ze szponów niebezpiecznych demonów, akceptująca swoje wnętrze i swoje ciało, przede wszystkim dzięki swojej determinacji, wierze i nieustannej walce, oraz odnalezieniu pasji w swoim życiu. Pod tym terminem kryje się także opozycja do tego, co dziś świat nam oferuje na poziomie czysto materialno-fizycznym, a co powoli staje się paradoksalnie naszym utrapieniem.

Od zawsze, dużo czasu poświęcałam na obserwacje życia ludzi ze skrajnych warstw społecznych i zwracałam uwagę na określone jednostki. Tak się również złożyło, że w intensywnym stopniu obcowałam z osobami dotkniętymi poważnymi zaburzeniami psychicznymi m.in. anoreksją i bulimią, schizofrenią, depresją, fobiami, z osobami toksycznymi i noszącymi syndrom borderline (osobowość chwiejna emocjonalnie), z osobami uzależnionymi od alkoholu, narkotyków, hazardu.

Nierzadko zastanawiałam się też, przy tym, nad patologiami, tak częstymi, we współczesnym świecie, a także nad zachowaniami polskiego (i nie tylko) społeczeństwa i motywami ich działań.

Dorastając z takimi doświadczeniami i przemyśleniami, postanowiłam zgłębić również wiedzę naukową z zakresu pedagogiki, psychologii oraz socjologii i wybrałam kierunek studiów związany z tym tematem. Zostałam pedagogiem.

W dużym stopniu zajmuje mnie dziś właśnie psychologia kliniczna i tematyka zaburzeń osobowości. Chciałabym zwrócić uwagę na znaczenie tych ostatnich oraz poszerzyć kwestię ich akceptacji przez ludzi. Żyjemy bowiem w społeczeństwie reaktywnym. Tymczasem (głównie) polski, (choć nie tylko), problem polega na tym, że niezwykle trudno przełamać nam obyczajową barierę i pójść do psychiatry czy nawet psychologa, w chwili, gdy przestajemy sobie radzić… tak zwyczajnie, bez żadnej filozofii… A trzeba wiedzieć na tle tego, co dzieje się wokół nas, że w nieuchronny sposób, walka o zdrowie psychiczne staje się jedną z nadrzędnych kwestii, nad jaką musi zastanowić się współczesny człowiek.

____________________________________________________________________________________________

Poniżej przedstawiam różne odsłony moich działań. Po kliknięciu w daną nazwę, uruchomi się strona ze szczegółowym opisem poszczególnego projektu.

Wernisaż „Kobieta Elf” 4.07.2011

Wykłady i wystawa – Biała Podlaska/Janów Podlaski 1-3.04.2012

Wernisaż „Kobieta Elf II” 1-7.12.2013

Wernisaż „Kobieta Elf III” 19.03-19.04.2016

O kolejnych moich przedsięwzięciach będę informowała na blogu, jak również i w tym miejscu.

Zapraszam także wszystkich zainteresowanych współpracą ze mną i ofertą wykładów oraz spotkań tematycznych do kontaktu emailowego (zakładka „Kontakt”).

Fot. Łukasz Sowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.