Wykłady i wystawa – Biała Podlaska/Janów Podlaski 1-3.04.2012

W dniach 1-3.04.2012 r. miałam przyjemność przebywać w Białej Podlaskiej oraz Janowie Podlaskim i przeprowadzić cykl spotkań dla młodzieży szkół średnich, jak również studentów i dorosłych. Moje wykłady dotyczyły problematyki zaburzeń osobowości (głównie zaburzeń odżywiania), ważności zdrowia psychicznego w naszym życiu i szukania dobrych dróg samorozwoju. Prelekcja nosiła tytuł Gdy choruje dusza… i przyświecała jej następująca myśl:

Życie jest jak młyńskie koło – cała sztuka polega na tym, by zatkać nos, gdy jest się pod wodą i nie dostać zawrotu głowy, kiedy jest się na górze…

W dniu 2.04.2012 r., na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, odbyła się także moja druga wystawa zdjęć, jako kontynuacja wystawy z lipca 2011 r.

Dzięki gościnności księdza Sławka Szypulskiego z Duszpasterstwa Akademickiego mogłam poznać to miasto jako niezwykle przyjazne i otwarte dla gości. Z tego miejsca jeszcze raz dziękuję za zaproszenie. Poza tym miałam okazję spotkać wspaniałe charyzmatyczne osoby, niezwykle oddane pracy z młodzieżą – księdza Jacka Muchę, pedagogów: z Zespołu Szkół Zawodowych – Bożennę Czyżewską-Kasjaniuk i z Internatu przy Zespole Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim – Anię Michałowską, która to zaprosiła mnie na spotkanie z Jej wychowankami w tym mieście.

Bardzo miło będę wspominać cały pobyt, nie tylko dlatego, że mogłam podzielić się swoją wiedzą psychologiczno-pedagogiczną i swoimi doświadczeniami z innymi, kontynuując tym samym mój dalszy projekt działań, ale także dlatego, że była to również i dla mnie ogromna lekcja dla ducha. Po tych spotkaniach, w mojej głowie narodziły się również nowe myśli, w jaki sposób na dalszym etapie kontynuować zamierzone plany dotyczące mojego projektu.

Ksiądz Sławek pięknie zapowiedział moje przybycie na stronie Duszpasterstwa Akademickiego w Białej Podlaskiej. Poniżej plakat Jego autorstwa i kilka innych zdjęć z tych spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.